Майже в кожному житлі: квартирі, приватному будинку або дачі, вода надходить з крана не має належної якості для її споживання в їжу без попереднього очищення. Тому, закономірно виникає питання: «чим і як очистити воду до питного стану?» На це питання існують різні відповіді, але, як показує практика, найбільш популярним способом очищення води в побуті є потрійні системи очистки води. Дані системи прості в установці, невибагливі в обслуговуванні і доступні за вартістю середньостатистичному покупцеві.
Потрійні системи очищення води встановлюються під мийку. В основі їх роботи принцип подачі води під тиском через систему очисних секцій - колб (3 ступені), кожна з яких має сові власне призначення. При цьому домішки, віддалялися з води, часто осідають в змінних картриджах (у залежності від типу картриджа) і не зливаються в дренаж. На відміну від зворотньоосмотичних фільтрів, у проточних фільтрах відсутня накопичувальний бак.
Система змінних картриджів допомагає здійснити багатоступеневу очистку води по шляху її проходження через них. Спочатку з води видаляються великі частинки і іржа. Потім відбувається нейтралізація хлору і видалення біологічних мікроорганізмів. І, нарешті, вода пом'якшується і з неї видаляються надлишки магнію і кальцію і важких металів.
На даний момент існує величезний вибір картриджів для очищення води з застосуванням самих сучасних технологій, що дозволяє підбирати картриджі виходячи з особливостей забруднення води в різних районах.
На відміну від фільтрів на основі принципу зворотного осмосу після проточних фільтрів воду бажано кип'ятити (в залежності від комплекту використовуваних картриджів), так як час, що витрачається водою на протікання через очисні модулі, просто недостатньо для того, щоб вбити всі шкідливі мікроорганізми і мікроби на всі 100%. Однак, проточний фільтр надає цілком якісну очистку води від більшості шкідливих домішок і є незамінним побутовим приладом, здатним оздоровити наше життя і життя наших близьких.
Проточні фільтри зручні своєю відносно високою швидкістю фільтрації приблизно 2 літри в хвилину.
Виробники проточних фільтрів в даний час розробляють моделі, після яких воду не потрібно було б кип'ятити, тобто за якістю очищення води такий проточний фільтр нічим не поступався фільтру обратноосмотическому. Для цієї мети використовується метод опромінення води ультрафіолетом. Однак ці технології ще знаходяться в стадії розробки.