Крани бувають таких типів:
- одинарні,
- подвійні,
- потрійні і четверні (останні два види прийнято вважати універсальними).
Одинарний кран розрахований на подачу тільки очищеної води. Це найпоширеніший тип в силу свого первинного появи. Він врізається в кухонну раковину або в стільницю.
Подвійний кран потрібен для отримання мінералізованої води і звичайної. Їх застосовують в системах зворотного осмосу з мінералізатором. Такий осмос проводить багатостадійну фільтрацію води, а потім збагачує її корисними мінералами.
Потрійний кран об'єднує в собі три види води: холодну і гарячу з водопроводу, а також відфільтровану. Трипозиційний змішувач дуже зручний у застосуванні своєї економією вільного місця.
Універсальний або чотирьохпозиційний кран володіє найбільшими перевагами, оскільки з нього можна отримати гарячу, холодну воду з фільтра і мінералізовану воду. Щоб четырехконтурный змішувач встановлювався на подвійну мийку, його оснащують поворотним гусаком, процес змішування води йде допомогою особливого картриджа. Вам не доведеться купувати додатковий кран, Ви отримаєте 4 в 1 відразу.
За типом перемикача крани поділяються на:
- Модерн (хай-тек),
- Крапля, - Крапля прямий,
- Стандарт,
- Модерн (хай-тек) smart,
- Лапка,
- Гусачек
Виконаний в стилі Hi-Tech кран, має сучасний дизайн, різноманітні форми і види. Цінителі неординарності, інновацій та останніх модних тенденцій можуть купити кран модерн для фільтра і оцінити його продуманий функціонал. Кран «Крапля» має укорочений ніс, злегка вигнутий корпус і каплевидний перемикач. «Крапля» прямий відрізняється від попередника тільки прямим корпусом. Хай-тек smart укомплектований вбудованим індикатором заміни картриджа, в якому синій колір означає – норму, а червоний – час заміни комплектуючих. Кран «Лапка» заслужив свою назву незвичайним клапаном, що має два положення: верхнє – постійний струм води і нижнє – нормований обсяг води. Краник-гусачек розроблений для настільних фільтрів, не поєднаний з перемикачем. Кран «Баранець» виконаний у вигляді класичних важеля з трьома виступами. Матеріал корпусу змішувачів можна вибрати серед таких варіантів: мідь, бронза, латунь, кераміка.