- Готово до відправки
- Оптом і в роздріб
311 ₴
233,25 ₴
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 250 грн
Фільтри для води та все для них: AQUAFILTER.DP.UA |
Картридж для пом'якшення води Ecosoft від українського виробника ТМ "ECOSOFT" (м. Ірпінь, Київська обл.) є фірмовим фільтруючим елементом від накипу з чесним ресурсом у 500 літрів і стандартним розміром 10”. Складається модуль із спеціальної високоякісної харчової іонообмінної смоли (катіоніт), яка забезпечує процес іонного обміну, здійснюючи заміну іонів солей жорсткості кальцію (Ca2+) та магнію (Mg2+) на іони нешкідливого для організму натрію (Na+), що є процесом пом'якшення води. Завдяки такому процесу, в очищеній воді солі жорсткості втрачають здатність "кристалізуватися". Внаслідок цього запобігається утворення білого осаду, нальоту на нагрівальних елементах кухонних побутових приладів (електрочайники, кавомашини) та посуді, а також не утворюються білі пластівці у воді після її кип'ятіння. Картридж від накипу Ecosoft рекомендований для фільтрації джерельної води зі свердловин і колодязів, але останнім часом ці модулі все частіше використовують і для міської води з централізованого водопроводу через сильне погіршення її якості за багатьма показниками, включаючи ступінь жорсткості.
Пом'якшуючий картридж Ecosoft має європейський стандарт 2,5" х 10" (10" Slim Line), що дозволяє встановлювати його в колби та системи інших фірм з аналогічним стандартом. Використовується в:
- подвійних системах проточного типу
- потрійних системах проточного типу
- чотириступеневих системах проточного типу
- п'ятиступеневих системах проточного типу
- системах зворотного осмосу
Склад та принцип роботи картриджа для пом'якшення води Ecosoft
Пом'якшувальний картридж Ecosoft складається з висококласної катіонообмінної смоли в натрієвій формі (Na+). Також встановлені допоміжні вставки поліпропілену щільністю 5 мікрон внизу та зверху корпусу. У цьому фільтруючому елементі використаний гранулят високої якості — він харчовий і антиалергенний, тому дозволений для очищення як побутової, так і питної води. Матеріал корпусу — чистий європейський харчовий пластик.
1 ступінь: Зниження жорсткості води. Надмірна кількість кальцію та магнію, розчинена у воді, утворює солі жорсткості. При нагріванні вони осідають у вигляді нерозчинного білого осаду на поверхнях кухонної побутової техніки та посуду. Використання жорсткої води в питних цілях призводить до утворення осаду і нальоту, появи накипу, плівки на чаї та каві, білих пластівців на поверхні кип'яченої води, погіршення смаку приготовленої їжі на такій воді. Від жорсткості води позбавляють іонообмінні смоли із групи катіонітів.
Катіоніт — різновид іонообмінної смоли, яку широко використовують в водопідготовці, являє собою нерозчинну високомолекулярну речовину. Катіоніт складається з нерозчинної твердої основи (матриці) і існує у вигляді невеликих гранул (близько 1 мм в діаметрі) від світло-жовтого до темно-коричневого кольору. Катіоніт здатний до реакцій іонного обміну завдяки наявності спеціальних функціональних груп. У процесі очищення води іонообмінні властивості наповнювача поступово зменшуються, що впливає на очисні властивості картриджа. Даний наповнювач антиалергенний. Кінцевий ресурс та ефективність очищення будь-якого фільтруючого елемента напряму залежать від складу та якості води, що очищається. При початку експлуатації нових картриджів з іонообмінною смолою, в деяких випадках (залежить від складу води) вони надаватимуть воді незначний присмак соди або гіркоти. Це особливість такого наповнювача, що є абсолютно нормальним та нешкідливим (навіть корисним) для нашого організму. Після того, як мине період у 1-2 тижні, присмак буде поступово нормалізуватися, так як наповнювач промиється і повноцінно увійде до свого робочого стану.
Катіонообмінна смола (Na+) для питної води забезпечує процес іонного обміну, здійснюючи заміну іонів солей кальцію (Ca2+) та магнію (Mg2+) на іони натрію (Na+). Як результат, у воді з'являється нешкідливий натрій Na+ і вона стає "м'якою" (схему дивіться на зображенні нижче). Завдяки цьому, при кип'ятінні відфільтрованої води через такий картридж на посуді, електрочайнику та кавомашині не утворюватиметься накип і білий наліт.
При проходженні води знизу вгору (при правильній установці картриджа) через шар катіоніту відбувається її пом'якшення, що закінчується на деякій глибині. Шар катіоніту що пом'якшує воду називають "працюючим" шаром або зоною пом'якшення. При подальшому фільтруванні води нижні шари катіоніту виснажуються і втрачають обмінну здатність. У іонний обмін вступають верхні шари катіоніту і зона пом'якшення поступово знижується. Через деякий час спостерігаються три зони: працюючого, виснаженого та свіжого катіоніту. Таким чином виснажується загальний ресурс фільтруючого елемента, який залежить від типу використовуваної катіонообмінної смоли і може становити від 500 до 6000 літрів для стандартного картриджа розміром 2,5" х 10" (10" Slim Line).
У процесі очищення води іонообмінні властивості наповнювача поступово зменшуються, що впливає на очисні властивості картриджа. Катіонообмінна смола вимагає повної заміни або відновлення (регенерації) обмінної ємності виснаженого іонообмінника через якесь число фільтроциклів. Розчином кухонної солі промивають поглинач і відбувається насичення матриці іонами натрію, які вона може обмінювати на іони магнію і кальцію. Для видалення зайвої солі завершують процес регенерації: смолу промивають водою. Промивання або заміна смоли можливе лише в розбірних картриджах, які спеціально для цього сконструйовані. Картридж для пом'якшення води Ecosoft має нерозбірний корпус, тобто є одноразовим.
На здоров'я людини жорстка вода безпосередньо впливає:
- Насамперед страждає шкіра. Пори закупорюються, зникає природна захисна жирова плівка, з'являється сухість, подразнення, дерматити, висипання та інші проблеми.
- Жорстка вода обов'язково позначиться і на стані волосся та шкіри голови. Це буде призводити до появи сухості, сверблячки, лупи, а волосся буде жорстким, неслухняним і виглядати не надто чистим навіть відразу після миття.
- Але найголовніше, чим шкідлива жорстка вода для людини, так це тим, що нерозчинні солі накопичуються в організмі, призводячи до появи каменів у нирках та закупорюючи судини. Тривале застосування жорсткої води завдає непоправної шкоди здоров'ю!
Для того, щоб убезпечити людський організм від вище перерахованих проблем і існують подібні картриджі. Вода, проходячи через іонообмінну смолу, позбавляється солей жорсткості та стає "м'якою". Така вода для людини приносить виключно позитивний ефект, запобігаючи відкладенню солей в організмі та виникненню перелічених вище симптомів. Наполегливо рекомендуємо використовувати картриджі – пом'якшувачі для джерельної (колодязної) води, оскільки в ній, найчастіше, солі перевищують норму практично в два і більше разів.
- Ресурс і термін служби цього фільтра — 500 л, заміна 1 раз на 2 – 6 місяців — в умовах водопровідної води. Заміна 1 раз на 1 – 2 місяці — в умовах жорсткої та наджорсткої джерельної (колодязної) води.
- *Ресурс та ступінь пом'якшення цього фільтра дуже залежать від рівня концентрації солей жорсткості у вихідній воді. Ступінь (ефективність) пом'якшення змінюється у процесі експлуатації.
2 ступінь: Вставки з пористого поліпропіленового волокна (5 мкм) знизу і зверху картриджа очищають воду від усіх типів механічних домішок на вході (пісок, мул, іржа з труб, глина, окалина та інші зважені частинки) і утримують частинки фільтруючих матеріалів для запобігання їх потрапляння у відфільтровану воду.
Заміна картриджа та схеми для його використання
Фільтр для пом'якшення води Ecosoft має чесний ресурс в 500 літрів, що дозволяє йому бути в експлуатації від 2 до 6 місяців, залежно від ступеня жорсткості вихідної води та кількості її щоденної витрати. Незалежно від кількості витрати води за весь термін експлуатації модуля, його повну заміну (або заміну наповнювача) необхідно проводити не рідше ніж 1 раз на 6 місяців.
Приклади правильного використання пом'якшувального картриджа для різних систем очищення води:
1. Настільний фільтр питної води (наприклад Нова Вода NW-F100, Бриз Євро та інші). Картриджі з іонообмінною смолою найчастіше не використовуються в настільних фільтрах, тому що їх наповнювач очищає воду тільки від солей жорсткості і частково від розчиненого заліза, при цьому хлор та інші шкідливі хімічні, біологічні забруднення залишаються у воді. Виходячи з цього, фільтруючі елементи такого типу найчастіше використовуються в комплексі з картриджами механічної та тонкої очистки води (поліпропілен, поліпропіленова нитка, картриджі з гранульованим або пресованим вугіллям, комбіновані картриджі).
2. Одноступеневий проточний фільтр питної води. Аналогічно пункту #1.
3. Магістральний фільтр-колба (наприклад Aquafilter FHPR12-HP1, Atlas DP 10 Mono OT TS, Atlas 10 DP DUO-TS та інші). Цей модуль не рекомендується для встановлення на загальну магістраль через маленький ресурс роботи наповнювача.
4. Двоступенева проточна система очищення питної води. Картридж встановлюється ущільнювальним кільцем вгору в якості першого або другого ступеня очищення води. Першим встановлюється за умови, що до цього фільтра у Вашій системі водопроводу встановлено фільтр механічної очистки води (колба). Якщо такого фільтра немає, то в двоступеневу систему першим встановлюється картридж грубого очищення з поліпропілену або поліпропіленової нитки, а другим ― пом'якшуючий картридж. Якщо такий модуль встановлений першим у систему очищення питної води, то другим ступенем після нього обов'язково необхідно встановлювати картридж із пресованого вугілля (карбонблок). Це робиться по-перше ― для комплексного очищення води і по-друге ― для того, щоб прибрати (приглушити) кислуватий присмак, який перший час дає воді іонообмінна смола.
5. Триступенева проточна система очищення питної води (наприклад Ecosoft Standart, Бриз Еталон Стандарт, Aquafilter FP3-K1 та інші). Картридж встановлюється ущільнювальним кільцем вгору вгору в якості другого ступеня очищення води після механічного. Далі — аналогічно до пункту №5.
6. Система зворотного осмосу. Допускається встановлення пом'якшувального картриджа в тому випадку, коли необхідно "розвантажити" і захистити мембрану від надмірного вмісту солей при роботі в умовах наджорсткої води. Наявність такого модуля продовжує її термін служби та забезпечує ефективну, стабільну роботу загалом. Встановлюється ущільнювальним кільцем вгору в якості другого ступеня.
Принцип роботи фільтра з картриджем для пом'якшення води
Принцип роботи фільтрів з такими картриджами всередині виглядає так: вода під тиском надходить у корпус колби через вхідний отвір (1/4", 1/2", 3/4", 1"), в якій вже встановлений картридж із фільтруючим матеріалом у гранульованій формі. Найчастіше на такому змінному фільтруючому елементі тільки з одного боку встановлено гумове (або силіконове) ущільнювальне кільце (зверху). При установці модуля в колбу, він "підтискається" з цієї сторони спеціальними направляючими, які знаходяться у кришці корпусу колби (дивіться зображення). Це блокує надходження не відфільтрованої води повз картридж. З протилежного боку (внизу) фільтруючого елемента ущільнювального кільця немає ― там створені спеціальні отвори, в які вода надходить і проходить у напрямку потоку води, контактуючи з гранульованим наповнювачем (завантаженням), склад якого залежить від типу і призначення картриджа. У момент проходження води крізь наповнювач, вона очищається від цілого спектру різних забруднень, позбавляється або набуває певних властивостей, передбачених складом завантаження.
Картриджі з гранульованим наповнювачем сконструйовані таким чином, що вода проходить повністю через весь корпус, піднімаючись знизу вгору і протягом максимального часу залишаючись в контакті із завантаженням (або різними шарами завантажень), яке знаходиться в корпусі картриджа. Це, у свою чергу, забезпечує максимальний рівень поглинання забруднень та очищення води від більшості видів хімічних домішок.
Примітки та рекомендації
1. Картридж призначений для очищення тільки холодної води.
2. Ступінь (ефективність) очищення залежить від якості вхідної води та може змінюватися в процесі експлуатації.
3. Не слід перевищувати рекомендовану швидкість фільтрації води 1 л/хв — це може викликати погіршення якості її очищення (відноситься тільки до систем очищення питної води).
4. Не використовуйте змінний картридж довше (або для очищення більшого об'єму води), ніж рекомендовано виробником. У будь-якому випадку цей картридж необхідно міняти не рідше ніж 1 раз на 6 місяців.
5. При першому включенні фільтра для питної води з новим картриджем злийте перші 7 – 10 літрів відфільтрованої води у каналізацію. Це робиться видалення технологічної стружки (пилу) з наповнювача картриджа.
Характеристики картриджа
Виробник: Ecosoft, Україна (м. Ірпінь, Київська область)
Стандарт картриджа: 2,5" х 10" (10" Slim Line)
Застосування: тільки для холодної води
Робоча температура: +3 – +43°C
Розмір (В х Ш): 250±2 х 72±1 мм
Фільтроматеріал: іонообмінна смола (катіоніт) харчового класу
Рейтинг фільтрації: 10 мкм
Продуктивність: до 10 л/хв
Ресурс: 500 л
Систематичність заміни: 1 раз на 2 – 6 місяців
Втрата тиску при встановленні: 0,1 – 0,2 бар
Інші Картриджі для пом'якшення води | Вугільні картриджі для фільтрів
Комбіновані картриджі для води | Знезалізуючі картриджі для води
Наш сайт: AQUAFILTER.DP.UA |
Основні | |
---|---|
Виробник | ECOSOFT |
Країна виробник | Україна |
Призначення комплектуючого | Фільтр зворотного осмосу, Магістральний фільтр, Фільтр під мийку |
Тип комплектуючого | Змінний фільтруючий елемент |
Висота | 250 мм |
Діаметр | 72 мм |
Типорозмір картриджа | 2,5"х10" |
Стан | Новий |
Рейтинг фільтрації | 10 мкм |
- Ціна: 233,25 ₴