Фільтри для води та все для них: AQUAFILTER.DP.UA |
Картридж для пом'якшення води Бриз WS 20BB від українського виробника (ТМ "Бриз", м. Дніпро) — це фільтруючий елемент для пом'якшення води із загальним ресурсом до 14000 літрів, який використовується в магістральних колбах стандарту 20" Big Blue. Складається зі спеціальної якісної іонообмінної смоли харчового класу (катіоніт), яка забезпечує процес іонного обміну, здійснюючи заміну іонів солей жорсткості кальцію (Ca2+ ) та магнію (Mg2+) на іони нешкідливого для організму натрію (Na+), що є процесом пом'якшення води. Завдяки цьому, в очищеній воді солі жорсткості втрачають здатність кристалізуватися. Як результат — запобігається утворення білого осаду, нальоту на ТЕНі та внутрішніх компонентах тепло/водо обладнання, нагрівальних елементах кухонних побутових приладів (електрочайники, кавомашини) та посуді, а також не утворюються білі "пластівці" у воді після її кип'ятіння. Кінцевий ресурс та ефективність очищення будь–якого фільтруючого елемента напряму залежать від якості води, що очищається. Ресурс змінного картриджа Бриз WS 20ВВ становить 14000 л при відповідності якості води, що подається на систему очищення, вимогам до питної води відповідно до чинного законодавства (ДСанПіН 2.2.4-171-10).
Європейський стандарт 4,5" х 20" (20BB, 20" Big Blue) картриджа Бриз WS 20ВВ дає змогу використовувати його у фільтрах та системах інших фірм з аналогічним стандартом. Змінні фільтруючі елементи стандарту 20BB (20" Big Blue) мають збільшений ресурс, завдяки чому рекомендовані до використання у квартирах, будинках та інших будівлях, де підвищена витрата води побутового призначення. Завдяки збільшеному об'єму наповнювача та його сумарній поверхні, яка контактує з водою, в картриджах стандарту 20ВВ, фільтрація води відбувається швидше й ефективніше, у порівнянні з картриджами стандарту 10" Slim Line та 10" Big Blue. Термін експлуатації таких картриджів у середньому варіюється від 3 до 6 місяців, залежно від загальної якості води, її ступеня жорсткості та витрати.
Склад і принцип роботи картриджа для пом'якшення води Бриз WS 20BB:
Картридж пом'якшення води Бриз WS 20BB складається з висококласної катіонообмінної смоли в натрієвій формі (Na+). Також встановлені допоміжні вставки поліпропілену щільністю 10 мікрон внизу та зверху корпусу. У цьому фільтрувальному елементі використаний гранулят високої якості — він харчового класу та є антиалергенним, тому дозволений для очищення як побутової, так і питної води. Матеріали та компоненти, що використовуються, виготовлені з нетоксичних матеріалів, допущених для контакту з питною водою і відповідають вимогам ТУ У 29.2-2648400275-001:2011.
1 ступень: Зниження жорсткості води. Надмірна кількість кальцію та магнію, розчинена у воді, утворює солі жорсткості. Під час нагрівання вони осідають у формі нерозчинного білого осаду на поверхнях водонагрівальних елементів або стінках водопровідних труб. Жорстка вода неабияк скорочує термін експлуатації побутового обладнання (пральних, посудомийних машин) і веде до підвищеного споживання електроенергії котлами та бойлерами. Також така вода зменшує ефективність мила та детергентів. Використання жорсткої води з питною метою призводить до утворення осаду та нальоту, появи накипу на посуді та кухонних приладах, плівки на чаї та каві, білих "пластівців" на поверхні кип'яченої води, погіршення смаку приготовленої їжі. Крім цього, вживання жорсткої води на постійній основі є шкідливим для організму і може призвести до погіршення стану здоров'я. Від жорсткості води позбавляють іонообмінні смоли з групи катіонітів.
Катіоніт — різновид іонообмінної смоли, яку широко використовують у водоочисній галузі, являє собою нерозчинну високомолекулярну речовину. Катіоніт складається з нерозчинної твердої основи (матриці) та існує у формі невеликих гранул (приблизно 1 мм у діаметрі) від світло–жовтого до темно–коричневого кольору. Катіоніт здатний до реакцій іонного обміну завдяки наявності спеціальних функціональних груп. В процесі очищення води іонообмінні властивості наповнювача поступово зменшуються, що впливає на очисні властивості картриджа.
У процесі водоочищення застосовується один із основних процесів для видалення/зміни властивостей домішок — катіонування. Є H – катіонування та Na – катіонування. Na – катіонування має самостійне значення, як процес і використовується для пом'якшення води. H – катіонування, як процес використовується в знесолюванні води. Процес використання катіоніту у разі Na – катіоніювання й H – катіонуння на установках водопідготовки протікає в насипних іонітних фільтрах роздільної та змішаної дії.
Na — катіонування часто застосовують для пом'якшення води в побутових очисних системах різної складності шляхом фільтрації через шар катіоніту в натрієвій формі. Іони жорсткості води Ca2+ та Mg2+ затримуються катіонітом в обмін на еквівалентну кількість іонів Na2+. Залишкова жорсткість фільтрата у разі Na – катіонування = 5 – 10 мкг-екв/дм3. Кожен катіоніт має певну обмінну ємність, що виражається кількістю катіонів, які катіоніт може обміняти протягом фільтроциклу. Процес пом'якшення у разі Na – катіонування закінчується після настання проскоку жорсткості, після чого виснажений катіоніт у фільтрі регенерують або замінюють.
Іонообмінна смола (катіоніт) виготовлена зі спеціальних синтетичних полімерів (практично нерозчинні високомолекулярні з'єднання) так, щоб гранули катіоніту могли віддавати іони натрію у воду, натомість забираючи іони кальцію й магнію (солі жорсткості), які «прилипають» до кульок смоли. За підсумком — у воді, що пройшла крізь катіоніт, кальцій і магній позбавляються властивості кристалізуватися тому що їх іони були "замінені".
Катіонообмінна смола (Na+) для питної води забезпечує процес іонного обміну, здійснюючи заміну іонів солей кальцію (Ca2+) та магнію (Mg2+) на іони натрію (Na+). Як результат, у воді з'являється нешкідливий натрій Na+ і вона стає "м'якою" (схему дивіться на зображенні нижче). Завдяки цьому під час кип'ятіння відфільтрованої води через такий картридж, на посуді та нагрівальних приладах не буде утворюватися накип і білий наліт, а нагрівальні елементи котлів і бойлерів слугуватимуть довше, споживаючи водночас менше електроенергії й газу для роботи. Якщо такий картридж використовується в фільтрах проточного типу для води побутового або технічного призначення, то після фільтрації вона краще милитися і пінитися.
При проходженні води знизу вгору (при правильній установці картриджа) через шар катіоніту відбувається її пом'якшення, що закінчується на деякій глибині. Шар катіоніту що пом'якшує воду називають "працюючим" шаром або зоною пом'якшення. При подальшому фільтруванні води нижні шари катіоніту виснажуються і втрачають обмінну здатність. У іонний обмін вступають верхні шари катіоніту і зона пом'якшення поступово знижується. Через деякий час спостерігаються три зони: працюючого, виснаженого та свіжого катіоніту. У такий спосіб виснажується загальний ресурс фільтрувального елемента, який залежить від типу використовуваної катіонообмінної смоли та може коливатися від 3000 до 20000 литров для стандартного картриджа розміром 20" Big Blue.
Катіонообмінна смола потребує відновлення (регенерації) обмінної ємності виснаженого іонообмінника через якесь число фільтроциклів. Розчином кухонної солі або спеціальною таблетованою сіллю промивають поглинач і відбувається насичення матриці іонами натрію, які вона знову може обмінювати на іони магнію й кальцію. Для видалення зайвої солі завершують процес регенерації: добре промивають смолу водою. Це стосується тільки деяких класів іонообмінних смол, для яких регенерація дійсно ефективна. Промивання або заміна смоли можливе лише в розбірних картриджах, які спеціально для цього сконструйовані. Картридж для пом'якшення води Бриз WS 20BB має нерозбірний корпус, тобто є одноразовим.
2 ступень: Вставки з пористого поліпропіленового волокна (10 мкм) внизу і зверху картриджа очищають воду від усіх типів механічних домішок на вході (пісок, мул, іржа з труб, глина, окалина та інші зважені частинки) і утримують частинки фільтруючих матеріалів для запобігання їх потрапляння у відфільтровану воду.
Встановлення картриджа для пом'якшення води і принцип роботи фільтра з ним
Принцип роботи фільтрів з такими картриджами всередині виглядає так: вода під тиском надходить у корпус колби через вхідний отвір (1/4", 1/2", 3/4", 1"), в якій вже встановлений картридж із фільтруючим матеріалом у гранульованій формі. Найчастіше на такому змінному фільтруючому елементі тільки з одного боку встановлено гумове (або силіконове) ущільнювальне кільце (зверху). При установці модуля в колбу, він "підтискається" з цієї сторони спеціальними направляючими, які знаходяться у кришці корпусу колби (дивіться зображення). Це блокує надходження не відфільтрованої води повз картридж. З протилежного боку (внизу) фільтруючого елемента ущільнювального кільця немає ― там створені спеціальні отвори, в які вода надходить і проходить у напрямку потоку води, контактуючи з гранульованим наповнювачем (завантаженням), склад якого залежить від типу і призначення картриджа. У момент проходження води крізь наповнювач, вона очищається від цілого спектру різних забруднень, позбавляється або набуває певних властивостей, передбачених складом завантаження.
Картриджі з гранульованим наповнювачем сконструйовані таким чином, що вода проходить повністю через весь корпус, піднімаючись знизу вгору і протягом максимального часу залишаючись в контакті із завантаженням (або різними шарами завантажень), яке знаходиться в корпусі картриджа. Це, у свою чергу, забезпечує максимальний рівень поглинання забруднень та очищення води від більшості видів хімічних домішок.
Використання та заміна картриджа
Картридж Бриз WS 20BB має ресурс до 14000 литров, що дає змогу йому бути в експлуатації від 3 до 6 місяців в залежності від ступеня жорсткості вихідної води та кількості її щоденної витрати. Незалежно від кількості витрати води за весь термін експлуатації картриджа, його заміну потрібно проводити не рідше ніж 1 раз на пів року.
Основні схеми застосування картриджа для пом'якшення води:
1. Якщо в системі водопроводу немає механічного фільтра та стоїть лише одна колба. Встановлення цього картриджа без попереднього механічного фільтра знизить його термін експлуатації практично вдвічі, оскільки картридж буде забиватися механічними домішками. Не рекомендуємо використовувати картридж таким способом.
2. Якщо в системі водопроводу є механічний фільтр (колба) і після нього стоїть ще одна колба. Найпоширеніша схема, являє собою встановлений механічний фільтр на початку магістралі водопроводу та після нього ще 1 фільтр (колба) під картридж із будь–яким завантаженням (наповнювачем). У такому разі дві колби можуть бути встановлені як парно, так і з певною відстанню один від одного, якщо немає місця для парного встановлення. У першу колбу встановлюється картридж механічного очищення води: поліпропілен, поліпропіленова нитка, промивний картридж із гофрованого поліестеру або промивний картридж із нейлонової сітки. Завдяки цьому картриджу буде продовжуватися термін експлуатації наступного модуля, оскільки всі механічні домішки будуть затримані в першому фільтрі. У другу колбу встановлюється картридж для пом'якшення води. Завдяки попередньому механічному очищенню, цей змінний фільтрувальний елемент правильно працюватиме, виконуючи тонке очищення води та виробляти весь свій ресурс.
3. Якщо в системі водопроводу є три фільтри проточного типу (колби). Являє собою встановлений механічний фільтр на початку магістралі водопроводу та після нього ще 2 фільтри (2 колби) під картриджі з різним наповнювачем (завантаженням). У такому разі три колби можуть бути встановлені як послідовно, так і з певною відстанню одна від одної, якщо немає місця для послідовного встановлення. У першу колбу встановлюється картридж механічного очищення води: поліпропілен, поліпропіленова нитка, промивний картридж із гофрованого поліестеру або промивний картридж із нейлонової сітки. Завдяки цьому картриджу буде продовжуватися термін експлуатації наступних картриджів, позаяк усі механічні домішки будуть затримані в першому фільтрі. У другу колбу встановлюється картридж для пом'якшення води. У третю колбу встановлюється картридж із пресованого, гранульованого вугілля, або зі спеціальним завантаженням для знезалізнення. У такому компонуванні третій картридж (пресоване або гранульоване вугілля) слугуватиме фінішним доочищенням води: доочищати її від механічних домішок, завдяки щільності картриджа (пресоване вугілля 5 — 10 мкм), від залишкових органічних домішок, хлору, коригувати смак і запах води, або знижувати концентрацію розчиненого заліза (фільтрувальний елемент для знезалізнення), важких металів, органічних речовин (від поверхнево-активних речовин (АПАВ), іонів аміаку, сульфатів, нітратів, нітритів, фосфатів, хлоридів, фтору, ціанідів, фенолу, емульгованих нафтопродуктів, трихлоретилену, тощо. Завдяки попередньому механічному очищенню, два наступні фільтрувальні елементи правильно працюватимуть, виконуючи тонке та фінішне очищення води, виробляючи весь свій ресурс.
Примітки та рекомендації
1. Картридж призначений для очищення тільки холодної води.
2. Ступінь (ефективність) очищення залежить від якості вхідної води та може змінюватися в процесі експлуатації.
3. Не слід перевищувати рекомендовану швидкість фільтрації води 15 л/хв — це може викликати погіршення якості її очищення.
4. Не використовуйте змінний картридж довше (або для очищення більшого об'єму води), ніж рекомендовано виробником. У будь-якому випадку цей картридж необхідно міняти не рідше ніж 1 раз на 6 місяців.
5. При першому включенні фільтра для питної води з новим картриджем злийте перші 10 – 15 літрів відфільтрованої води у каналізацію. Це робиться для первинного промивання наповнювача.
Виробник: ТМ "Бриз", Україна (м. Дніпро)
Стандарт картриджа: 4,5" х 20" Big Blue (20BB)
Застосування: тільки для холодної води
Робоча температура: +4 – +38°C
Розмір (В х Ш): 510±2 х 110±1 мм
Фільтроматеріал: іонообмінна смола харчового класу (катіоніт)
Рейтинг фільтрації: 10 мкм
Продуктивність: до 15 л/хв
Ресурс: до 14000 літрів (14 кубів)
Вага: ~2,6 кг
Систематичність заміни: 1 раз на 3 – 6 місяців
Втрата тиску при встановленні: 0,1 – 0,2 бар
Інші Картриджі для пом'якшення води | Вугільні картриджі для фільтрів
Комбіновані картриджі для води | Знезалізувальні картриджі для води
Наш сайт: AQUAFILTER.DP.UA |
Основні | |
---|---|
Виробник | Бриз |
Країна виробник | Україна |
Призначення комплектуючого | Фільтр зворотного осмосу, Магістральний фільтр |
Тип комплектуючого | Змінний фільтруючий елемент |
Висота | 510 мм |
Діаметр | 110 мм |
Типорозмір картриджа | ВВ 20 |
Стан | Новий |
Рейтинг фільтрації | 10 мкм |
- Ціна: 900 ₴