- Готово до відправки
- Оптом і в роздріб
204 ₴
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 300 грн
Фільтри для води та все для них: AQUAFILTER.dp.ua |
Комбінований картридж для пом'якшення води та видалення заліза Aquafilter FCCST2 10" от європейського виробника (компанія Aquafilter, Польща) являє собою фільтрувальний елемент комплексної очищення води із загальним ресурсом до 2000 літрів. Складається з грануляту подвійної дії — високоякісної іонообмінної смоли (катіоніт) харчового класу для пом'якшення та спеціального фільтрувального завантаження для знезалізування. Завдяки такому наповнювачу в очищеній воді не залишається солей жорсткості, завдяки чому запобігає утворенню білого осаду та нальоту на нагрівальних приладах, посуді тощо, а також не утворюються білі пластівці та поверхнева плівка у воді після її кип'ятіння; знижується концентрація розчиненого заліза до норми (0,3 мг/л), завдяки чому з неї видаляється металевий присмак і запах. Цей фільтрувальний елемент використовується як другий ступені очищення води у фірмових системах Aquafilter FP3-K1 и Aquafilter FP3-HJ-K1. Кінцевий ресурс і ступінь очищення будь-якого фільтрувального елемента напрямую залежать від якості води, що входить до вхідної.
Картриджі такого типу рекомендуються до встановлення першою сходинкою у двоступеневі системи (наприклад, Наша Вода Родникова Вода 2, Atlas 10 DP DUO-TS та інші) та другий щабель у триступеневі системи проточного типу на загальну або питну воду (наприклад Наша Вода Родникова Вода 3, Бриз Еталон, Aquafilter FP3-K1 та інші). За дуже жорсткої води такий фільтрувальний елемент можна встановлювати й у системи зворотного осмосу другий щабель у блок передфільтрів.
Компанія Aquafilter — один зі світових лідерів виробництва побутових фільтрів для очищення води. Уся продукція компанії Aquafilter виробляється в Польщі та Європі, тому вона відповідає жорстким вимогам Європейського Союзу. Використовувані матеріали фільтрів і картриджів відповідають гігієнічним нормам, вони екологічні та не здатні негативно вплинути на якість води. Компанія Aquafilter працює відповідно до суворих європейських стандартів якості та стандартів NSF. Сертифікат відповідності стандартам NSF International — це європейські та американські стандарти систем очищення води, які ґрунтуються на експертних даних у галузі охорони здоров'я, промисловості, науки. Програма сертифікації передбачає велике тестування продукції, інспектування виробів без попередження, для забезпечення споживачам гарантії відповідності застосовуваних матеріалів і заявлених характеристик високим вимогам стандартів. Все це підтверджує найвищу якість усієї продукції від фірми Aquafilter. Тому, купуючи будь-яку продукцію від цієї компанії, Ви можете бути впевнені в її якості та ефективності у використанні.
Склад і принцип роботи комбінованого картриджа Aquafilter FCCST2:
Картридж Aquafilter FCCST2 складається із суміші двох різних спеціальних гранулятів — іонообмінної смоли у натрієвій формі (Na+) для пом'якшення води і спеціального фільтрувального завантаження, яка працює на видалення розчиненого заліза з неї. У цьому змінному фільтрувальному елементі додатково встановлені вставки з поліпропілену щільністю 5 мікронів знизу та вгорі корпусу. У цьому фільтрувальному елементі використані грануляти найвищої якості — вони харчові та антиалергенні.
1 ступень: Зниження жорсткості води. Побуткова кількість кальцію й магнію, розчинене у воді, утворює солі жорсткості. Під час нагрівання вони осідають у формі нерозчинного білого осаду на поверхнях водонагрівальних елементів або стінках водопровідних труб. Жорстка вода неабияк скорочує термін експлуатації побутового обладнання (стиральних, посудомийних машин) і веде до підвищеного споживання електроенергії котлами та бойлерами. Також така вода зменшує ефективність мила та детергентів. Використання жорсткої води з питною метою приводить до утворення осаду та нальоту, появи накипу на посуді та нагрівальних приладах, плівки на чаї та каву, погіршення смаку приготованої їжі. Від жорсткості води позбавляють іонообмінні смоли з групи катіонітів.
Катіоніт — різновид іонообмінної смоли, яку широко використовують в водопідготовці, являє собою нерозчинну високомолекулярну речовину. Катіоніт складається з нерозчинної твердої основи (матриці) і є у формі невеликих гранул (приблизно 1 мм у діаметрі) від світло-жовтого до темно-коричневого кольору. Катіоніт здатний до реакцій іонного обміну завдяки наявності спеціальних функціональних груп.
У процесі водопідготовки застосовується один з основних процесів для видалення з води домішок — катіонування. Є H — катіонування і Na — катіонування. Na — катіонування має самостійне значення, як процес і використовується для пом'якшення води. H — катіонування, як процес використовується в знеболюванні води. Процес використання катіоніту у разі Na — катіоніювання й H — катіоніювання на установках водопідготовки протікає в насипних іонітних фільтрах роздільної та змішаної дії.
Na — катіонування застосовують для пом'якшення води під час водопідготовки через фільтрацію через шар катіоніту в натрієвій формі. Іони жорсткості води Ca2+ і Mg2+ затримуються катіонітом в обмін на еквівалентну кількість іонів Na2+. Залишкова жорсткість фільтрата у разі Na — катіоніювання = 5-10 мкг-екв/дм3. Процес пом'якшення у разі Na — катіонуванню закінчується після настання жорсткості, після чого виснажений катіоніт у фільтрі регенерують.
Іонообмінна смола (катіоніт) виготовлена зі спеціальних синтетичних полімерів (практично нерозчинні високомолекулярні з'єднання) так, щоб гранули катіоніту могли віддавати іони натрію у воду, натомість забираючи іони кальцію й магнію (солі жорсткості), які «прилипають» до кульок смоли. Отже, вода, що пройшла крізь катіоніт, позбавляється в структурі кальцію і магнію, які цей катіоніт "забрав" собі.
Катіонообмінна смола (Na+) забезпечує процес іонообміну, здійснюючи заміну іонів солей магнію (Mg2+) і кальцію (Ca2+) на іони натрію (Na+). Як результат, у воді з'являється нешкідливий натрій Na+ і вона стає "м'якою" (схому дивіться на зображенні нижче). Завдяки цьому під час кип'ятіння відфільтрованої води через такий картридж, на посуді та нагрівальних приладах не буде утворюватися накип і білий наліт, а нагрівальні елементи котлів і бойлерів слугуватимуть довше, споживаючи водночас менше електроенергії й газу для роботи. Якщо такий картридж використовується в фільтрах проточного типу для води побутового або технічного призначення, то після фільтрації вона краще миватиметься й піниться.
Ум'якшення води катіонуванням ґрунтується на явленні іонного обміну, сутність якого полягає в здатності іонообмінних матеріалів або іонітів поглинати з води позитивні іони в обмін на еквівалентну кількість іонів катіоніту. Кожен катіоніт має певну обмінну ємність, що виражається кількістю катіонів, які катіоніт може обміняти впродовж фільтроциклу.
Під час пропускання води знизу вгору (у разі правильного встановлення картриджа) через шар катіоніту відбувається її пом'якшення, що закінчується на певній глибині. Шар катіоніту, що вм'якшує воду, називають робочим шаром або зоною пом'якшення. У разі подальшого фільтрування води нижні шари катіоніту виснажуються й втрачають обмінну здатність. В іонний обмін вступають верхні шари катіоніту та зона пом'якшення поступово опускається. Згодом спостерігаються три зони: робочий, виснажений і свіжий катіоніт. У такий спосіб виснажується загальний ресурс фільтрувального елемента, який залежить від типу використовуваної катіонообмінної смоли та може коливатися от 1000 до 6000 литров для стандартного картриджа розміром 10".
Катіонообмінна смола потребує відновлення (регенерації) обмінної ємності виснаженого іонообмінника Через якусь кількість фільтроциклів. Розчином кухонної солі промивають поглинач і відбувається насичення матриці іонами натрію, які вона знову може обмінюватися на іони магнію й кальцію. Для видалення зайвої солі завершують процес промивання смоли водою. Це стосується тільки деяких класів іонообмінних смол, у яких регенерація дійсно ефективна. Картридж для пом'якшення води Aquafilter FCCST2 до них не належить і не розрахований на відновлення.
2. Зниження концентрації розчиненого заліза у воді. Дуже часто після тривалого використання централізованої водопровідної води в мийках, раковинах, ваннах, душових кабінах і унітазах залишаються іржаві патьоки, а сама вода має металевий присмак. Це свідчить про те, що в ній підвищена концентрація розчиненого заліза. Для централізованої води це зумовлено аварійним станом водопровідних труб, зроблених із чавуну та сталі, у разі корозії яких частина заліза розчиняється у воді до мікрочастинок, які не здатні затримати стандартні фільтри механічної (грубою) очищення. Для води зі свердловин і колодязів ця проблема ще актуальніша, адже максимальні концентрації розчиненого заліза (десятки мг/л) виявляються саме в підземних вод, що мають низький показник кислотності pH і ненасичених киснем. А в територіях, де залягають сульфатні руди та молоді породи вулканічного походження, його вміст може досягати сотень мг/л! Водночас підземні джерела насичені переважно розчиненим двовалентним залізом, яке важко видалити.
Картридж Aquafilter FCCST2 справляється з такою проблемою. Спеціальне фільтрувальне завантаження знижує концентрацію розчиненого заліза у воді. Завдяки цьому, припиняється утворення іржавих патьоків, вода позбавляється металевого присмаку та запаху. Також, завдяки видаленню розчиненого заліза, продовжується термін експлуатації всіх сантехнічних приладів.
Вставки з пористого поліпропіленового волокна (5 мкм) знизу та зверху картриджа очищають воду від усіх типів механічних домішок на вході (пісок, мул, іржа з труб, окаліна та інші зважені частинкии) і затримують частинки фільтрувальних матеріалів на виході для запобігання потраплянням їх у очищену воду.
Заміна картриджа та схеми для його використання
Картридж Aquafilter FCCST2 має ресурс до 2000 литров, що дає змогу йому бути в експлуатації від 1 до 3 місяців, залежно від ступеня жорсткості води і її щоденної витрати. Незалежно від кількості витрати води за весь термін експлуатації картриджа, його заміну потрібно проводити не рідше ніж 1 раз на пів року.
Приклади правильного використання комбінованого картриджа такого типу для різних систем очищення води:
1. Для настільних фільтрів (например Бриз Євро, Наша Вода BOB та інші). Картриджі з таким наповнювачем не використовуються в настільних фільтрах тому, що їхній наповнювач очищає воду тільки від солей жорсткості та частково від розчиненого заліза, водночас хлор, хлорорганічні сполуки, органічні сполуки та нафтопродукти залишаються у воді. З огляду на це, фільтрувальні елементи такого типу найчастіше використовуються в комплексі з картриджами механічного та тонкого очищення води (поліпропілен, поліпропіленова нитка, картриджі з гранульованим або пресованим вугіллям, комбіновані картриджі).
2. Для одноступеневого фільтра проточного типу (например колбы Filter 1 FPV12F1ST, Aquafilter FHPR12-HP1, Atlas DP 10 Mono OT TS та інші). Якщо фільтр встановлений на вході в магістраль водопроводу будинку або квартири, то під час встановлення такого комбінованого картриджа для пом'якшення води та видалення з нього розчиненого заліза його заміну необхідно проводити не рідше ніж один раз на 1 — 2 місяці. Це пояснюється тим, що ресурс такого фільтрувального елемента швидко вироблятиметься у зв'язку зі збільшеною витратою води. Перед фільтром із таким комбінованим картриджем настійно рекомендується встановити фільтр грубого (механічного) очищення води — це не дасть механічним домішкам потрапляти в картридж, завдяки чому збільшить його термін експлуатації. Картридж встановлюється ущільнювальним кільцем вгору.
3. Для двоступеневих систем очищення побутової або питної води (например Наша Вода Родникова Вода 2, Atlas 10 DP DUO-TS та інші). Картридж встановлюється ущільнювальним кільцем вгору як перший або другий ступені очищення води. Першим встановлюється за умови, що до цього фільтра у Вашій системі водопроводу встановлений фільтр механічного очищення води (колба). Якщо такого фільтра немає, то у двоступеневу систему першим встановлюється картридж грубого очищення з поліпропілену або поліпропіленової нитки, а другим — комбінований картридж. Якщо такий картридж встановлений першим у систему очищення питної води, то другий ступінь після нього необхідно обов'язково встановлювати картридж із пресованого вугілля (карбонблок). Це робиться по-перше — для комплексного очищення води та по-друге — для того, щоб прибрати (приглушити) кислуватий присмак, який дає воді іонообмінна смола.
4. Для триступеневих систем очищення побутової або питної води (например Наша Вода Родникова Вода 3, Бриз Еталон, Aquafilter FP3-K1 та інші). Картридж встановлюється ущільнювальним кільцем вгору як другий ступінь очищення води. Після нього необхідно обов'язково встановлювати картридж із пресованого вугілля (карбонблок). Це робиться по-перше — для комплексного очищення води та по-друге — для того, щоб прибрати (приглушити) кислуватий присмак, який дає воді іонообмінна смола.
Встановлення комбінованого картриджа та принцип роботи фільтра з ним
Принцип роботи фільтрів із такими картриджами всередині має такий вигляд: вода під тиском надходить у корпус колби через вхідний отвір (1/4", 1/2", 3/4", 1), у якій уже встановлений комбінований картридж такого типу. На такому змінному фільтрувальному елементі тільки з одного боку встановлено гумове (або силіконове) ущільнювальне кільце (вверху). Під час встановлення модуля в колбу, він "підтискається" з цього боку спеціальними пазами, які розміщені в кришці корпусу колби (дивіться зображення). Це блокує надходження нефільтрованої води повз картриджа. З протилежного боку (внизу) фільтрувального елемента ущільнювального кільця немає — там створені спеціальні отвори, у які вода надходить і проходить у напрямку потоку води, контактуючи з гранульованим наповнювачем (завантаженням), склад якого залежить від типу та призначення картриджа. У момент проходження води крізь наповнювач, вона очищається від цілого спектра різних забруднень, позбавляється або набуває певних властивостей, передбачених складом використовуваного завантаження.
Примітки та рекомендації
1. Картридж призначений для очищення тільки холодної води.
2. Ступінь очищення залежить від якості очищуваної води та може змінюватися в процесі експлуатації.
3. Не треба перевищувати рекомендовану швидкість фільтрації води 1 л/хвилину — це може спричинити погіршення якості її очищення.
4. Не треба використовувати змінний картридж довше (або для очищення більшого об'єму води), ніж рекомендовано виробником. У будь-якому разі, цей картридж необхідно міняти не рідше ніж 1 раз на 6 місяців.
5. Після встановлення нового фільтрувального елемента злийте перші 7 — 10 літрів відфільтрованої води в каналізацію. Це робиться для видалення технологічного стружки (пили) з наповнювача картриджа.
Характеристики картриджа
Виробник: Aquafilter (Аквафільтр), Польща
Стандарт картриджа: 2,5" х 10" Slim Line
Застосування: тільки для холодної води
Робоча температура: +2 ― +40°C
Розмір (В х Ш): 250 х 71 мм
Фільтроматеріал: іонообмінна смола (катіоніт) + спец. фільтрувальне завантаження
Продуктивність: до 10 л/хв (рекомендована 1 л/хв)
Ресурс: до 2000 літрів (2 куби)
Систематичність заміни: 1 раз на 1 — 3 місяці
Втрата тиску під час встановлення: 0,1 ― 0,2 бар
Інші доартриджі для пом'якшення води | вугільні картриджі для фільтрів
Комбіновані картриджі для води | Знезалізувальні картриджі для води
Наш сайт: AQUAFILTER.dp.ua |
© 2019 Интернет-магазин «aquafilter.dp.ua» ― Копіювання та використання текстового матеріалу сайту суворо заборонено. Авторські права на текстові матеріали належать власникам зазначеного сайту.
Основні | |
---|---|
Виробник | Aquafilter |
Країна виробник | Польща |
Призначення комплектуючого | Фільтр зворотного осмосу, Пом'якшувач води, Магістральний фільтр, Фільтр під мийку |
Тип комплектуючого | Змінний фільтруючий елемент |
Висота | 250 мм |
Ширина | 71 мм |
Типорозмір картриджа | 2,5"х10" |
Стан | Новий |
Користувальницькі характеристики | |
Ресурс | до 2000 літрів (2 куба) |
Робоча температура | +2 ― +40°C |
Фильтроматериал | іонообмінна смола (катіоніт) + спец. фільтруюча завантаження |
Стандарт картриджа | 2,5" х 10" Slim Line |
Втрата тиску при установці | 0,1 ― 0,2 бар |
Систематичність заміни | 1 раз в 1 ― 3 місяці |
Застосування | тільки для холодної води |
Розмір | 250 х 71 мм |
- Ціна: 204 ₴