- Готово до відправки
- Оптом і в роздріб
200 ₴
Показати оптові ціниМінімальна сума замовлення на сайті — 250 грн
Фільтри для води та все для них: AQUAFILTER.DP.UA |
Іонообмінна смола Purolite C100E для пом'якшення води 1 кг — Катіонітна Na+ іонообмінна смола (харчова) гелевого типу виробництва Великобританії, має високу обмінну ємність, стійкістю до хімічних, фізичних впливів і чудовими робочими характеристиками. Завдяки новій формулі, іонообмінна смола Purolite С100Е має високу ефективність і великий ресурс. Також смола легко відновлює свої властивості — для регенерації використовується розчин NaCl насиченістю 8-20%. Речовина має вигляд прозорих сферичних гранул і повністю відповідає європейським вимогам до якості та безпеки такої продукції (Сертифіковано Асоціацією Контролю якості води за стандартом 61 NSF ANSI, відповідає Правилам FDA, розділ 21CFR 173.25 "Оброблення харчових продуктів, іонообмінні смоли").
Смола для води Purolite C100E застосовується в різних фільтрувальних системах і змінних картриджах для пом'якшення питної та побутової води, а саме — для видалення з неї катіонів солей жорсткості — кальцію — Ca2+ і магнію — Mg2+. Розчинені у воді солі жорсткості, проходячи через фільтрувальний шар іонообмінної смоли Purolite C100E, утворюють міцніший хімічний зв'язок, осідають на сферах іонообмінної смоли, а замість них (катионів солей жорсткості), завдяки розриву менш міцного хімічного зв'язку вивільняються більш інертні катіони натрію — Na+, які не утворюють білих нерозчинних сольових відкладень і накипу на водонагрівальних елементах побутового обладнання (котли, бойлери, посудомийні, пральні машини), кухонного приладдя (електрочайники) і посуду. Простими словами, цей тип завантаження пом'якшує воду (запобігає утворенню білого нальоту на стінках приладів, пластівців на поверхні кип'яченої води), робить її безпечною для пиття та застосування в повсякденних побутових потребах. Іонообмінна смола для питної води активно використовується як один з основних компонентів як у найпростіших побутових фільтрах (глечики, одинарні, подвійні, потрійні, чотириступеневі системи), так і в складніших промислових установках.
Іонообмінна смола Purolite C100E для пом'якшення води широко використовується в картриджах стандарту 2,5" х 10" (10" Slim Line) з універсальним розміром 254(±2) х 64 (±2) мм. Змінні фільтрувальні елементи такого стандарту є найпоширенішими в побутовій водоочисці як питної, так і технічної води. У нашому інтернет-магазині Ви можете придбати спеціальний розбірний корпус картриджа багаторазового застосування під будь-який тип наповнювача. Правильна місткість іонообмінної смоли в одному такому модулі = 0,4 – 0,5 кг (~ 0,5 – 0,6 л), що дає змогу легко розраховувати необхідні запаси цього наповнювача на певний період експлуатації картриджа в умовах різного ступеня жорсткості води. Середній одноразовий ресурс роботи 0,5 кг іонообмінної смоли = ~ 1000 — 1500 літрів, після чого потрібна повна заміна, або регенерація. Ступінь ефективності очищення іонообмінною смолою, її кінцевий ресурс залежать від якості, а також від ступеня жорсткості води, що очищається, і можуть змінюватись у процесі експлуатації.
У сучасних водоочисних системах іонообмінна смола Purolite C100E використовується як засіб для зниження жорсткості водопровідної й артезіанської води та її очищення від органічних сполук. Як сильнокислотна катіоніт, ця речовина дає змогу отримувати воду з жорсткістю, що не перевищує 0,05 мг-екв/л. Водночас фізико-хімічні властивості речовини забезпечують чудову кінетику обміну. Смола має стабільну формулу та може зберігати свої корисні властивості до температури +120 °C.
Іонообмінна смола Purolite C100E підходить і для зволожувача повітря. Фірмові картриджі зволожувачів дуже дорогі, хоч і здебільшого містять ідентичний наповнювач. Якщо купувати зможеш окремо та самостійно змінювати її в картриджі зволожувача повітря, то вийде неабияк заощадити фінансові засоби, на думку багаторазової вигоди.
Завдяки тому, що кількість іонів натрію — Na+ — спроможних до вивільнення в конкретному об'єм іонообмінної смоли є кінцевим — фільтрувальна здатність іонообмінної смоли Purolite C100E може припинятися. Тому для регенерації іонообмінної смоли Purolite C100E застосовується таблетована сіль на основі найчистішої кухонної солі NaCl. Розчиняючись у звичайній воді, таблетована сіль насичує воду активними катіонами натрію — Na+, які активно атакують забруднену катіонами солей жорсткості іонообмінну смолу Purolite C100E, завдяки чому відбувається зворотний процес відновлення смоли — катіони натрію утворюють зв'язок зі смолою, а катіони солей жорсткості змиваються в каналізацію.
Опис іонообмінної смоли та принцип її дії
Зниження жорсткості води. Надлишкова кількість кальцію й магнію, розчинене у воді, утворює солі жорсткості кальцію — Ca2+ і магнію — Mg2+. Під час нагрівання вони осідають у формі нерозчинного білого осаду на поверхнях водонагрівальних елементів або стінках водопровідних труб. Жорстка вода неабияк скорочує термін експлуатації побутового обладнання (стиральних, посудомийних машин) і веде до підвищеного споживання електроенергії котлами та бойлерами. Також така вода зменшує ефективність мила та детергентів. Використання жорсткої води з питною метою приводить до утворення осаду та нальоту, появи накипу на посуді та нагрівальних приладах, плівки на чаї та каву, погіршення смаку приготованої їжі. Від жорсткості води позбавляють іонообмінні смоли з групи катіонітів.
Катіоніт Na+— різновид іонообмінної смоли, яку широко використовують в водопідготовці, являє собою нерозчинну високомолекулярну речовину. Катіоніт складається з нерозчинної твердої основи (матриці) і є у формі невеликих гранул (приблизно 1 мм у діаметрі) від світло-жовтого до темно-коричневого кольору. Катіоніт здатний до реакцій іонного обміну завдяки наявності спеціальних функціональних груп.
У процесі водопідготовки застосовується один з основних процесів для видалення з води домішок — катіонування. Є H — катіонування і Na+ — катіонування. Na+ — катіонування має самостійне значення, як процес і використовується для пом'якшення води. H — катіонування, як процес використовується в знеболюванні води. Процес використання катіоніту за Na+ — катіоніювання і H — катіоніювання на установках водопідготування протікає в насипних іонітних фільтрах роздільної та змішаної дії.
Na+ — катіонування застосовують для пом'якшення води під час водопідготовки через фільтрацію через шар катіоніту в натрієвій формі. Іони жорсткості води2+ и Mg2+ затримуються катіонітом в обмін на еквівалентну кількість іонів Na2+ Залишкова жорсткість фільтрата за Na+ — катіоніювання = 5-10 мкг-екв/дм3. Процес пом'якшення у разі Na+ — катіоніювання закінчується після настання жорсткості, після чого виснажений катіоніт у фільтрі регенерують.
Іонообмінна смола (катіоніт) виготовлена зі спеціальних синтетичних полімерів (практично нерозчинні високомолекулярні з'єднання) так, щоб гранули катіоніту могли віддавати іони натрію у воду, натомість забираючи іони кальцію й магнію (солі жорсткості), які «прилипають» до кульок смоли. Отже, вода, що пройшла крізь катіоніт, позбавляється в структурі кальцію і магнію, які цей катіоніт "забрав" собі.
Катіонообмінна смола (Na+) для питної води забезпечує процес іонообміну, здійснюючи заміну іонів солей кальцію (Ca2+) і магнію (Mg2+) на іони натрію (Na+). Як результат, у воді з'являється нешкідливий натрій Na+ , і вона стає "м'якою" (схому дивіться на зображенні нижче). Завдяки цьому під час кип'ятіння відфільтрованої води через такий картридж, на посуді та нагрівальних приладах не буде утворюватися накип і білий наліт, а нагрівальні елементи котлів і бойлерів слугуватимуть довше, споживаючи водночас менше електроенергії й газу для роботи. Якщо такий картридж використовується в фільтрах проточного типу для води побутового або технічного призначення, то після фільтрації вона краще миватиметься й піниться.
Ум'якшення води катіонуванням ґрунтується на явленні іонного обміну, сутність якого полягає в здатності іонообмінних матеріалів або іонітів поглинати з води позитивні іони в обмін на еквівалентну кількість іонів катіоніту. Кожен катіоніт має певну обмінну ємність, що виражається кількістю катіонів, які катіоніт може обміняти впродовж фільтроциклу.
Під час пропускання води знизу вгору (у разі правильного встановлення картриджа) через шар катіоніту відбувається її пом'якшення, що закінчується на певній глибині. Шар катіоніту, що вм'якшує воду, називають робочим шаром або зоною пом'якшення. У разі подальшого фільтрування води нижні шари катіоніту виснажуються й втрачають обмінну здатність. В іонний обмін вступають верхні шари катіоніту та зона пом'якшення поступово опускається. Згодом спостерігаються три зони: робочий, виснажений і свіжий катіоніт. У такий спосіб виснажується загальний ресурс фільтрувального елемента, який залежить від типу використовуваної катіонообмінної смоли та може коливатися от 500 до 5000 литров для стандартного картриджа розміром 2,5" х 10" (10" Slim Line).
Катіонообмінна смола потребує відновлення (регенерації) обмінної ємності виснаженого іонообмінника Через якусь кількість фільтроциклів. Розчином кухонної солі промивають поглинач і відбувається насичення матриці іонами натрію, які вона знову може обмінюватися на іони магнію й кальцію. Для видалення зайвої солі завершують процес промивання смоли водою. Це стосується тільки деяких класів іонообмінних смол, у яких регенерація дійсно ефективна.
Характеристики іонообмінної смоли Purolite C100E
Виробник: Purolite, Великобританія
Марка: Purolite C100E
Іонна форма: Катионит Na+
Структура полімеру: гелева, полістирол зшитий дивінілбензолом
Функціональна група: сульфонова кислота
Питомий вага: 1.25 г/см3
Насипна вага: 400 — 420 г / 0,5 л (800 — 840 г/л)
Форма постачання: правильні сферичні частинки (зерна)
Розмір гранул: 0,3 — 1,2 мм
Максимальна робоча температура: 5 — 120 °С
Необхідний вільний об'єм корпусу фільтра: 30 %
Вологоутримання: 46 — 50% (Na+ форма)
Показне набухання під час переходу Na+ > H+ (не більш ніж): 10 %
Показне набухання під час переходу Ca2+ > Na+ (не більш ніж): 8 %
Коефіцієнт однорідності (не більш ніж): 1,7
Робочий діапазон pH: 4 — 10 единиц
Регенерувальний розчин: 8-20% розчин NaCl (поварена сіль)
Расход соли NaCl: 60 — 320 г/л
Повна обмінна ємність, min: 1,9 мг/г
Робоча обмінна ємність, min: 1,0 — 1,2
Вимоги до якості вихідної води та умови застосування в промислових системах водопідготовки:
Мінімальна висота шару: 50 см (20 дюймів)
Оптимальна висота шару: 80 см
Розширення шару: 50 — 75%
Робоча швидкість потоку: 8-40 л/год на літр смоли
Загальна жорсткість (max): 20 мг-екв/л
Значення pH: 4,0 — 10,0 одиниць
Перманганатна окислюваність (max): — 20 мгО2/л
Солодотримання (max): 1000 мг/л
Вміст заліза (max): 0,5-0,7 мг/л
Вміст марганцю (max): 0,2 мг/л
Швидкість потоку в режимі зворотного промивання: 7-12 м/год
Об'єм води для зворотного промивання: 1,5-4 об'єми смоли
Тривалість зворотного промивання: 5-20 хв
Швидкість повільного промивання: 2-7 л/год на літр смоли
Тривалість повільного промивання: приблизно 30 хв
Об'єм води для повільного промивання: 2 — 4 об'ємів смоли
Швидкість швидкого промивання: 8-40 л/год на літр смоли
Тривалість швидкого промивання: 30 хв
Об'єм води для швидкого промивання: 3 — 10 об'ємів смоли
Швидкість потоку під час регенерації: 2-7 л/год на літр смоли
Регенерувальний розчин: 8-20% розчин NaCl (поварена сіль)
Расход соли NaCl: 60 — 320 г/л
Тривалість регенерації: 30 — 60 хв
Інша Іонообмінна смола для пом'якшення води | Гранульоване активоване вугілля для фільтрів води
Наш сайт: AQUAFILTER.DP.UA |
Основні | |
---|---|
Виробник | Purolite |
Країна виробник | Великобританія |
Вага | 1 кг |
Призначення комплектуючого | Пом'якшувач води, Фільтр під мийку, Фільтр зворотного осмосу, Магістральний фільтр, Фільтр-глечик |
Тип комплектующего | Засипка, завантаження |
Стан | Нове |
Користувальницькі характеристики | |
Продуктивність | 0.04 |
Об'єм завантаження | 1.25 |
Тип фільтруючого матеріалу | Катіонообмінна смола |
Використання | Для питної води, Для гарячої води, Для холодної води |
- Ціна: 200 ₴